Technologies

We offer a range of advanced technologies together with the systems engineering and integration expertise to help operations solve their greatest logistics challenges, from maximizing labor efficiency to increasing storage density.

AS/RS

AS/RS More information

We help operations maximize storage capacity while reducing labor dependency.

Autonomous mobile robots

Autonomous mobile robots More information

We deploy autonomous mobile robots to handle repetitive, turnover-prone tasks and boost labor efficiency in a flexible, scalable way.

Controls

Controls More information

We provide turnkey control solutions that offer customization and broad compatibility to grow with even the most sophisticated systems.

Conveyors

Conveyors More information

Conveyor systems

HMI + visualization

HMI + visualization More information

Our approach offers user-friendly visibility into system performance and quick access to system data for faster maintenance and information sharing.

Fulfillment systems

Fulfillment systems More information

Our light-directed fulfillment systems enable operations to get consistent, efficient results in a variaty of order fulfillment processes.

Print + apply

Print + apply More information

We equip operations with solutions that offer consistent print quality and label application for reliable scanning and traceability.

Robotics

Robotics More information

Our portfolio of robotics solutions also include advanced pick-and-placerobotics that automate a range of workflows.

Singulation

Singulation More information

Our solutions transform bulk flow to a single-file stream of product ready for downstream automated processes, with greater efficiency and reduced labor dependence.

Software

Software More information

Our warehouse execution system provides consolidated, efficient control over automation inventory and picking through easily customizable and scalable software platform.

Sortation

Sortation More information

Our deep portfolio of sortation technologies can meet a wide range of requirements for throughput, product mix, packaging type, footprint and more.

Voice

Voice More information

We equip operations with tailored voice solutions to help optimize workflows and get the most out of available labor resources.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.