LogTech na workshopu Trendy v české logistice

LogTech na workshopu Trendy v české logistice 10. 10. 2023

Jak správně postupovat při plánovaní a přípravě automatizace logistického provozu? Jak vidí budoucnost technologií v logistice členové oborového spolku SKLAD? Jaké hrozby a výzvy na nás číhají v následujících letech? Nejen o tom diskutovali přední odborníci na logistiku na říjnovém workshopu spolku SKLAD v Zebra Solution Center v Brně.

Spolek Kompetentních Logistiků a Dodavatelů (SKLAD) uspořádal 3. října workshop s názvem Trendy v české logistice, který se konal v prostorách moderního Zebra Solution Center v Brně. Pozvaní hosté měli možnost vyslechnout přednášky o aktuálním dění v oblastech automatizace, bezpečnosti provozu, zabezbečení objektů a infrastruktury průmyslových budov.

Aktuální trendy v logistice

Program zahájil Marian Šramko ze společnosti  Zebra Technologies Europe, který zmínil ve svém příspěvku i skutečnost, že řada firem na trhu čelí dlouhodobému nedostatku pracovních sil. To je důvodem, proč podle studie Warehouse Vision Study plánuje 66 % manažerů během jednoho až tří let zavést a využívat automatizaci v logistice a 87 % z nich si uvědomuje, že potřebuje nové technologie pro udržení konkurenceschopnosti. Martin Nenička ze společnosti 108 AGENCY představil účastníkům trendy v infrastruktuře průmyslových budov. Soustředil se na problematiku zelených technologií. Zmínil rovněž aktuální trend, že logistické parky se v současné době stavějí jako místo k životu, nejen k práci. Jak zajistit efektivní provoz skladu z pohledu bezpečnosti a zabezpečení, přiblížili posluchačům Jan Peroutka ze společnosti SECURITAS ČR a Ondřej Sobička z firmy HAPPY END. Novinkou jsou podle nich antikolizní systémy s umělou inteligencí.

Na co nezapomenout při automatizaci provozu

Vrcholem programu byla panelová diskuze o automatizaci, které se zúčastnili Rostislav Schwob ze společnosti Aimtec, jeden z našich zakladatelů Libor Mihalka (LogTech), Josef Murgaš z firmy STILL ČR a Karel Šprojcar ze společnosti JK Logistika. Diskutovali nad ožehavými otázkami, jak se má zákazník rozhodnout a vybrat jednu technologii, když na trhu je jich obrovské množství a nové stále vznikají, nebo jak postupovat a jaké klíčové otázky si interně pokládat, když chce firma automatizovat. Pod taktovkou Libora Mihalky tak vznikl Dotazník Automatizace, který obsahuje řadu otázek a požadavků na vstupní data pro kvalitní rozhodovací proces o tom, zda a jakou cestou se do procesu automatizace logistiky vydat. Dokument, stejně jako přednášky najdete na stránkách SKLADu.

Interaktivní ukázky technologií a úsměvy na závěr

Byla by velká škoda nevyužít celého zázemí společnosti Zebra Technologies. Během akce tedy probíhala také prohlídka inovativního centra s technologiemi AMR robotů a strojového vidění. K dispozici bylo také komplexní portfolio mobilních počítačů, skenerů a tiskáren pro logistické provozy.

Celým programem provázel komik a moderátor Karel Hynek, který celý program završil stand-up vystoupením na téma rodinných vztahů. 

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.